17. & 18. 05. 2024.

Datum tečaja: 17. & 18. 05. 2024.

Prošireni teoretsko-radni tečaj u trajanju od puna dva dana osmišljen je da pruži doktorima dentalne medicine i ostalim članovima dentalnog tima potrebno znanje iz područja dijagnostike, nekirurškog liječenja upalnih bolesti parodonta i znanja o potrebi za daljnjim liječenjem. Naglasak je stavljen na dijagnosticiranje bolesti, planiranje i provođenje terapije te njenu ulogu i primjenu u polivalentnoj kliničkoj praksi.

Tečaj se temelji na službenim, up-to-date smjernicama za liječenje parodontitisa Europske federacije za parodontologiju (EFP) iz 2020. i 2022. godine. Popraćen je obilnim foto- i video sadržajem u svrhu što kvalitetnijeg razumijevanja i integracije teoretskog znanja.

Praktični dio tečaja podijeljen je u pet dijelova koja postepeno grade potrebne manualne vještine za uspješnu provedbu parodontoloških dijagnostičkih i terapijskih postupaka. Zbog specifičnosti nekirurške parodontološke terapije (rad u subgingivnom području, bez vizualne kontrole), razvijanje i vježba manualnih vještina od naročite je važnosti – u sklopu praktičnog dijela tečaja koristit će se strojni (piezoelektrični instrument, pjeskara) i ručni instrumenti (parodontološka sonda, eksplorer, Gracey kirete), na modelima čeljusti, ekstrahiranim zubima, fantomima i posebnim modelima koji su razvijeni za potrebe ovog tečaja.

_____________

Što je novo?

Case study clinic – Sudionicima se nudi da predstave slučaj iz svoje kliničke svakodnevice. Na slučaju će se temeljiti postavljanje dijagnoze i terapijskog plana. Analizom slučajeva sudionika dobiva se uvid u raznolikost kliničkih prezentacija upalnih bolesti parodonta u specifičnim skupinama pacijenata (prirodno zubalo, protetski pacijenti, ortodontski pacijenti, razl. dobne i rizične skupine).

Parodontološko liječenje kao segment cjelokupnog stomatološkog liječenja – Prikaz serije slučajeva parodontološkog liječenja kao zasebne terapije ili dijela opsežnijih stomatoloških zahvata. Timing ostalih terapijskih postupaka. Prepoznavanje potrebe za specijalističkim liječenjem.

Periimplantatna upala – Teorijski blok posvećen periimplantatnih upalama uz fokus na mogućnosti i ograničenja nekirurškog liječenja.

Novi praktični blok – Kako uspješno educirati pacijenta u oralnu higijenu? Edukacija u način provođenja instrukcija u oralnu higijenu.

 

Predavač

dr.sc. Larisa Musić, dr.med.dent.
Specijalistica parodontologije

Vrsta edukacije:
hands-on na modelima

Broj sudionika:
max. 16 osoba

Join the waiting list